Kdo jsme?

Libor Neuwirth

Etiketě se věnuji zhruba 5 let. Vaší známé tvorbě na sociálních sítích se věnujeme už od roku 2020. Společně se manželkou se tímto způsobem snažíme etiketu přiblížit vícero lidem a občas poukázat na absurdnost některých situací, které vznikají, když pravidla etikety neznáme.

Momentálně ještě studuji v navazujícím magisterském studiu na VŠB-TU v Ostravě obor robotika.

“Pravidla etikety jsou krásná v tom, že jsou dobrovolná. Nikdo není nucen se jimi řídit. Pokud nám je však etiketa blízká, můžeme zpříjemnit každodenní situace nejen našemu okolí, ale i nám samotným.”

Terezie Neuwirthová

V našem projektu se starám o veškeré fotografie a videa. Fotografování se věnuji už od 15 let. Věnuji se však i dalším činnostem spojenými s tvorbou nejen na sociální sítě. 

Studuji učitelství na Univerzitě Palackého v Olomouci a zároveň vyučuji na základní škole v Ostravě.

Náš příběh

Celé to vzniklo nevinnou myšlenkou. Terezka si přála, abych si založil profil na Instagramu, kde bychom spolu mohli sdílet společné fotografie. Nejsem však typ člověka, který by moc sdílel svůj osobní život, a tudíž jsem byl nejprve proti. 
Časem jsem si ale řekl, že to nemusí být tak špatný nápad a profil na Instagamu jsem si tedy založil.

Asi o dva týdny později mě napadlo můj čerstvě vytvořený profil využít pro vzdělávání etikety. Jelikož jsem se o pravidla etikety dosti zajímal, říkal jsem si, že by pravidla správného chování mohlo zajímat i více lidí. Měl jsem pravdu…

S touto myšlenkou jsem přišel za Terezkou, která byla nadšená, neboť moc ráda fotí a tímto projektem jsme mohli jednoduše spojit naše koníčky a zájmy.

Jen bych rád podotknul, že jsem před fotoaparátem nikdy nestál a neuměl ani trošku pózovat. Jednoduše to ale nějak zapadlo do sebe. 

Po půl roce naší tvorby jsme měli tu čest setkat se s panem Ladislavem Špačkem. O tomto pánovi bych mohl psát hodiny, ale to je na jiný článek. Pan Špaček nám, stručně řečeno v začátku obrovsky pomohl. Za to mu jsme nevyslovitelně vděční. Neuvěřitelně nás tato pomoc nabudila k tomu, abychom pracovali na této tvorbě více.

Zároveň nás každá vaše pochvala a milá věta těší a utvrzuje v tom, že má naše tvorba smysl. Děkujeme vám za podporu a za to, že jste s námi.

Nákupní košík