V dnešním příspěvku budeme pokračovat v tipech, jak nosit pánskou společenskou vestu.
Mužská společenská vesta má jednu velikou výhodu. Zakrývá naše břicho. Pánská košile je totiž považována za spodní prádlo. Proto si nesmíme sundat sako, jak se nám zamane.
Ovšem, když na sobě máme vestu, pak máme „odhalené“ pouze ruce, a tak sako v některých situacích mít dokonce nemusíme. Pokud jej už ale máme, pak se nemusíme tak striktně držet pravidel o zapínání knoflíku na saku, neboť nejsme jen ve „spodním prádle“. To vše už ale dobře víte.
K obleku si můžeme vzít i vestu z odlišného materiálu, vzoru, a dokonce i barvy.
Oblek můžeme s vestou barevně i vzorově kombinovat. Čím víc je náš oblek barevný a vzorovaný, tím méně formálně působí. Je tak vždy potřeba outfit sladit dle události, na kterou se chystáme.
Je nutné myslet i na to, abychom neměli na sobě až moc vzorů nebo barev. Ideální je na sobě mít 2 až 3 barvy, které s sebou hezky ladí.
Co se týče vzorů, ty by se neměly navzájem rušit. Pokud si například vezmeme proužkovanou košili, pak bychom si už nic dalšího proužkovaného brát neměli. V tomto případě si ale můžeme vzít jednobarevnou kravatu a puntíkovaný kapesníček, který bude s proužky hezky ladit.
Správně zvolenou velikost vesty máme v tom případě, pokud spodní okraj vesty končí přesně v pase. Nesmí jít vidět zastrčená košile v kalhotách. Spoustu vest můžeme ze zadní strany utáhnout. Díky tomu si ji můžeme upravit, tak aby kopírovala naše tělo. Spodní knoflík na zapínání si můžeme nechat rozepnutý. Děláme tak proto, aby se vesta nekrčila, když sedíme.
Do kapsičky vesty patří kapesní hodinky. Řetízek z nich se provléká dírkou na knoflík. Pokud máte kapesní hodinky ve Vašem šatníku, pak Vám v této kombinaci zaručeně zajistí originalitu, neboť tento doplněk dnes používá jen malá skupina mužů.