Chování za volantem

⚜️Téma, kterému je věnován tento příspěvek je všem velice dobře známo, avšak ne všichni dodržují pravidla, které toto téma obsahuje. Řeč je o slušnosti za volantem.

🔹Spousta řidičů auto vnímá jako schránku, která jim dává anonymitu. Z části je to pravda, mnohdy totiž nevíme, kdo za volantem automobilu sedí. To nám však nedává právo se na silnicích chovat neomaleně, bezohledně a agresivně.

🔹Určitě nejsem jediný, kdo se téměř denně setkává s řidiči, kteří se chovají bezohledně a maximální povolená rychlost jim nikdy nestačí. Přitom si neuvědomují, že ohrožují nejen sebe, ale především své okolí. Přitom čas, který při rychlé jízdě ušetříme je většinou jen několik málo minut.

🔹Jsem si jist, že spousta řidičů, kteří se za volantem chovají neurvale (vyblikávají, troubí, ukazují na ostatní různá gesta, nadávají, apod.), by se takto nechovali bez roušky anonymity. V obchodním centru se většinou také hned nerozčilujeme a nenadáváme někomu, kdo do nás omylem vrazil.

💡Myšlenka, kterou se tímto snažím říci je:
Mysleme na to, že každé auto řídí osoba a dle toho se také chovejme. Tak, jak na sebe nejsme neurvalí mimo vozidlo, tak nebuďme neurvalí ani za volantem. Každý jsme jen člověk a každý děláme chyby. Buďme za volantem trpěliví a ohleduplní.

❕Čím víc řidičů bude na toto myslet, tím bezpečněji budou cesty vypadat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík